Jak dobrać okulary do stylizacji? Porady stylistki

Okulary, są dla bardzo wielu osób, niezbędne w codziennym życiu. Często też zachodzi konieczność skorzystania z okularów przeciwsłonecznych. Jak zatem dobrze dobrać okulary do stylizacji? Dobór okularów do stylizacji nie zawsze jest sprawą łatwą. Często mamy tylko jedną albo ewentualnie dwie pary okularów do codziennego noszenia. Dlatego powinny to być okulary starannie dobrane, tak by były maksymalnie uniwersalne i pasowały do jak największej liczby stylizacji. Dowiedz się zatem, jakie okulary są najlepsze do jakich rodzajów ubrań, my sprawdziliśmy to razem z serwisem modowym mybaze.com

Oprawki, które podkreślą Twój styl

Wybierając oprawki do okularów, powinieneś kierować się swoim gustem oraz tym, jaki styl mają Twoje ubrania. Ponieważ kształtów i kolorów oprawek są tysiące, nie jest to łatwy wybór. Różne oprawki będą zatem pasować do różnych styli, w których mogą być Twoje kreacje. Do stylizacji sportowych będą pasować oprawki bardzo lekkie. Jeżeli wychodzisz na spacer z psem czy do pobliskiego sklepu, to najlepsze są tutaj dość proste okulary. Możesz za to pozwolić sobie na intensywne kolory oraz nowoczesne wzory. Często spotykane są dzisiaj okulary o niebieskimi lub pomarańczowymi oprawkami.

Przy eleganckich wyjściach znacznie lepiej sprawdzają się okulary bardziej zdobione i przyciągające wzrok. Tutaj najlepiej pasują modele złote lub srebrne w klasycznych geometrycznych kształtach. Dość często, są to modele tak zwane unisex, czyli pasujące zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Okulary korekcyjne, najczęściej mamy jedna lub dwie pary, dlatego dobrze jest wybrać model pasujący do większości sytuacji, lub też mieć na przykład jedne bardziej eleganckie, a drugie bardziej sportowe.
Trochę łatwiej jest poszaleć w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Tutaj możesz ich użyć zarówno w klasycznych zestawach i tradycyjnych kształtach jak i pozwolić sobie na trochę ekstrawagancji sięgając po najróżniejsze modele wyróżniające się czy to kształtem, czy kolorem czy też wielkością.

Okulary dobieranie do kształtu twarzy

Równie ważne, jak to do czego zamierzasz nosić swoje okulary, czyli w skrócie, jaki masz styl ubierania, jest to, jaki posiadasz typ twarzy. Wyróżnia się kilka podstawowych typów twarzy, do których pasują inne rodzaje oprawek okularów. Po kolei są to:

  • twarz okrągła – przy takim typie twarzy kluczowej jest jej wyszczuplenie oraz wydłużenie. Zatem należy wybrać oprawki prostokątne lub kwadratowe – najlepiej zwężające się u dołu;

  • twarz owalna – to typ, który ma najłatwiej, gdyż do niego pasują właściwie wszystkie modele oprawek;

  • twarz trójkątna – okulary powinny być okrągłe lub owalne bardzo delikatne; twarz kwadratowa – najlepiej sprawdzają się w tym przypadku okulary o okrągłych kształtach, najlepiej ciemniejsze u góry;

  • twarz podłużna – również najlepsze będą tutaj okulary o kształtach okrągłych. Pamiętaj, aby do salonu optycznego wybrać się z zapasem czasu, ponieważ na wybór okularów warto poświecić trochę czasu. To spory wydatek, a najlepiej jest przymierzyć wiele par i sprawdzić, w których wygląda się najlepiej. Dobrym pomysłem jest także zabranie w tej sytuacji drugiej osoby – o której wiemy, że ma dobry gust – aby mogła oceniać nasz wygląd w różnych oprawkach.

Jeśli jesteś na etapie tworzenia swoich stylizacji i chciałabyś zwiększyć swoje możliwości, to sprawdź modele bluzek np z born2be pod linkiem https://mybaze.com/pl/bluzki-damskie/born2be/. To wspaniałe miejsce skupiające w jednym katalogu sprzedawców i olbrzymią liczbę towarów od najlepszych producentów. W tym miejscu zakup, to czysta przyjemność oraz możliwość szybkiego znalezienia tego, co jest Ci potrzebne bez konieczności wędrowania od jednego sklepu do drugiego. Zakupy internetowe to czysta przyjemność oraz oszczędność czasu.

Jeżeli potrzebujesz nowych okularów, bo stare się już wysłużyły, stały się niemodne albo zmieniła Ci się wada wzroku, to sprawdź ofertę salonów optykgt.pl. To dwa salony pod wspólną marką. Pierwszy z nich jest zlokalizowany w Katowicach-Szopienicach przy ulicy Obrońców Westerplatte 8 a drugi w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Kościelnej 26. Znajdziesz w nich profesjonalną obsługę, która fachowo doradzi Ci, jakie okulary będą najlepiej pasowały do Twojej twarzy.