Gabinet okulistyczny

Profesjonalne badanie wzroku oraz korekcję okularową wykonają Państwo także w naszym gabinecie okulistycznym. Na wizyty zapraszamy we wtorki w godzinach od 15:00 do 18:00.

Prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną.

Zapraszamy także na badania do naszego gabinetu optometrycznego w celu diagnostyki wady wzroku oraz doboru soczewek kontaktowych i okularów.

Na czym polega korekcja okularowa?

Korekcja okularowa to powszechnie stosowana metoda polegająca na korekcji wzroku przy wadach takich jak krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. W tym celu stosuje się odpowiednie okulary. Jest to szczególne ważne u dzieci, u których okulary pomagają wyrównać wadę. Do korygowania wzroku w przypadku krótkowzroczności okuliści używają soczewek sferycznych wklęsłych (tzw. minusy), natomiast przy dalekowzroczności używa się soczewek sferycznych plusowych. Na etapie diagnostyki wad wzroku okulista może wykryć także astygmatyzm, wówczas pojawia się konieczność zastosowania soczewek cylindrycznych.

Jak dbać o oczy podczas pracy na komputerze?

Diagnostyka wad wzroku to zaledwie pierwszy krok do tego, aby zapewnić pacjentowi komfort dobrego widzenia na stałe. Właśnie dlatego w naszym gabinecie okulistycznym lekarz doradza, jak dbać o oczy każdego dnia. Obecnie jednym z większych problemów przyczyniających się do pogłębiania wad wzroku jest praca przy komputerze. Złotą zasadą jest przede wszystkim robienie kilkuminutowych przerw, podczas których należy spoglądać na oddalone przedmioty, najlepiej za oknem. Polecaną praktyką jest też stosowanie specjalnych kropli – mają one na celu zapobieganie suchości oka, co jest częstą dolegliwością u osób pracujących przy komputerze. Suchość ta wynika z długotrwałego skupiania wzroku, co jednocześnie zmniejsza częstotliwość mrugania.